Lyžování v okolí Prostějova

30.10.2018

Rádi byste na lyže, ale nechce se vám jezdit moc daleko? I v okolí Prostějova máme několik lyžařských areálů.

Resort Hrubá Voda 

vzdálenost 40 km

Moderní areál se 4sedačkovou lanovkou. Svahy o délce až 600 m jsou určeny pro zkušené i začínající lyžaře. Můžete zde i na noční lyžování. Pro nejmenší je zde vymezena část svahu včetně dětského pásu. Mají tu lyžařskou školu i půjčovnu lyží.

Mimo lyží, můžete vyzkoušet i bobovou dráhu. Zahřát se můžete v příjemné hospůdce. Parkování 50 m od svahu.

Do areálu Resort Hrubá Voda se hodí zajet i v létě. Mezi hlavní zážitky mimo bobovou dráhu patří projížďka na koních, discgolf, minigolf, stezka pro děti.

Ski areál Hlubočky 

vzdálenost 33 km

Naleznete zde dva hlavní vleky o délce zhruba 550 m. Můžete vyzkoušet i noční lyžování. Zaparkujete přímo pod kopcem, kde se nachází i restaurace. Areál nabízí lyžařkou školu i půjčovnu lyží.

V létě se hodí vyzkoušet bobovou dráhu kde jedete přes 1 500 m nerezovým korytem. Dále je zde možné si např. domluvit jízdu Hummerem, či lukostřelbu.

Lyžařský areál Kladky 

vzdálenost 34 km

Středisko pro začátečníky i středně pokročilé lyžaře. Sjezdovka se může označit jako červená s modrým dojezdem. Její délka činní přes 700 m. Nachází se tu dva vleky. Sjezdovka je osvětlena pro večerní lyžování. Parkování hned u sjezdovky. Máte tu k dispozici i občerstvení a sociální zázemí.