Kavárny Prostějov - kam zajít na dobrou kávu a zákusek

07.06.2020

Kam si v Prostějově zajít na dobrou kávu a zákusek? Máme tu spoustu kaváren. Některé jsou dobré, některé slabší, některé přímo perfektní. Představíme vám ty, do kterých sami chodíme.

CANALL - coffee, boutique & vintage

Trochu jiná kavárna. Konvenci, stereotyp a nudu zde nenajdete. Tato kavárna nejde s davem. Je jiná. Ochutnáte kvalitní, čerstvě praženou, plantážní, jednodruhovou kávu. Můžete zde vyzkoušet alternativní přípravy filtrované, či překapávané kávy.

Face To Face cafe-bar

Příjemná kavárna s výhledem na radnici města Prostějova. Skvělá káva, skvělé dezerty, skvělá obsluha. Večer je zde možné si posedět u vína, či dobrého drinku.

Cocktail Café

Od nás to máte do této kavárny nejblíže. Ráno je možné zde i posnídat. Po obědě vychutnat skvělou kávu a večer posedět u koktejlu, který vám připraví usměvavá obsluha.

PROSTOR

Tento podnik se popisuje jako otevřený koncept, který svoji nabídkou spojuje etablované formy kavárny, bistra a koktejl baru. Má svůj vlastní vizuální styl, který si drží napříč směry. Interiér je pojat minimalistickým moderním designem a také má vlastní doprovodný program, který zahrnuje umělecké akce jako např. vernisáže, vizuální večery nebo fashion showroomy. 

Kavárna V Uličce

Pokud hledáte klidné místo a zároveň chcete udělat radost vašim chuťovým buňkám, zajděte do Kavárny V Uličce. V tomto originálním prostředí za doprovodu té správné melodie snadno ztratíte pojem o čase a zapomenete, že jste v centru města. Kávu mají čerstvě praženou, zákusky a zmrzlinové dezerty si připravují sami.

Květiny & Kavárna Kavalír

Pokud milujete květiny, svíčky a různé dekorace, musíte navštívit tuto kavárnu. Skvělá káva a dezerty jsou zde samozřejmostí. 

Forhaus Café

Tato kavárna vznikala několik let. Její inventář je z velké části poskládaný z autentických dobových prvků kolem roku 1819, kdy byl tento dům postaven. Najdete tu malované truhlice, empírové části kování, okenní kličky, tesaný kamenný obklad a další detaily. 

Ve Forhaus si zakládají na prvotřídní kvalitě. Zákusky jsou domácí, z másla, smetany a pravé čokolády. Sirupy jsou vyráběny z opravdového ovoce, bez vaření, pasterizace a jakékoliv chemické manipulace. A jejich největší chloubou je kávovar Wega. Jedná se o nejtradičnější kávovar pro přípravu expressa na světě. 

Kavárna a cukrárna Sladká tečka

Pokud máte chuť na klasické zákusky, určitě zajděte do Sladké tečky. Vhodné i pro děti, které tu mají k dispozici hernu a vy mezitím si můžete vychutnat kávu.